12 grudnia 2019

W trakcie krótkiego szkolenia online omówimy najważniejsze zmiany prawno-podatkowe          z jakimi muszą się zmierzyć polscy przedsiębiorcy w najbliższym czasie. Powiemy jak przygotować firmę do nowych regulacji i pokażemy jak systemy Comarch ERP zostały przygotowane do ich obsłużenia.

Najważniejsze zagadnienia webinaru:

  • Biała lista podatników VAT
  • Mechanizm Podzielonej Płatności
  • Nowe formularze VAT
  • Nowa wersja struktury JPK_FA(3)
  • nowa struktura JPK_V7
  • e-Faktury w zamówieniach publicznych
  • Matryca VAT
  • Mikrorachunek podatkowy
  • Ulga za złe długi w podatku dochodowym

12 grudnia 2019, godzina 11:00

Podczas szkolenia dostępny będzie czat!

 

Zmiany w prawie 2019/2020 - nowe obowiązki dla firm

 

Druga połowa roku 2019 obfituje w zmiany prawne, które wpłyną na funkcjonowanie każdej firmy bez względu na to, czy to duże, średnie, czy mikroprzedsiębiorstwo.

Podobnie jak w ostatnich latach, kluczowy obszar zmian podatkowych dotyczy dalszego uszczelniania systemu rozliczeń w podatku VAT. Wprowadzane
są nowe rozwiązania (np. tzw. biała lista podatników VAT) oraz rozwijane procedury znane z przeszłości (np. obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności).

Kolejne zmiany w systemie VAT to odejście od dotychczasowych wzorów deklaracji VAT-7 i rozszerzenie stosowania formularzy elektronicznych w ramach tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego. Początek 2020 r. przyniesie też modyfikacje w zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, w zakresie rozliczania transakcji o charakterze dostaw łańcuchowych czy transakcji związanych z wykorzystaniem składów konsygnacyjnych.

W drugiej połowie 2019 r. Ministerstwo Finansów udostępniło zaktualizowane i poprawione struktury logiczne dla sprawozdań finansowych sporządzonych po 1 września 2019 r. W 2019 r. weszła także w życie ustawa o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, koncesjach na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwie publiczno-prywatnym. Celem regulacji jest zautomatyzowanie rozpoznawania, przetwarzania i przesyłania ustrukturyzowanych faktur elektronicznych pomiędzy przedsiębiorcami a instytucjami publicznymi.

Duża liczba zmian i ich waga wymagała wielu aktualizacji w systemach informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwami. W trakcie webinaru pokażemy jak systemy Comarch ERP zostały przygotowane do obsługi nowych lub zmienionych procesów zapewniając firmom zgodność z przepisami prawa.

 

Partner merytoryczny webinaru

 

 

Szkolenie poprowadzą:

 

 

 Kamil Lisowski - Konsultant ds. Rozwiązań Biznesowych Comarch

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Z firmą Comarch i produktami z oferty ERP związany od 2015 roku. Na początku odpowiadał za wsparcie klientów, prowadzenie szkoleń oraz testowanie oprogramowania. Aktualnie prowadzi spotkania i prezentacje dotyczące rozwiązań Comarch ERP. Od 2018 jako Product Manager odpowiada za rozwój systemu Comarch DMS.

 

 

Marcin Radwan - Doradca podatkowy Tax Point

 

Pobierz książeczkę o zmianach w prawie 2019/2020 >>>