06 października 2020

 

11.00-12.00

 

czat z ekspertami Comarch w trakcie webinaru

 

 

 Tematyka webinaru:

 

  • Podzielimy się doświadczeniami z etapu wdrażania PPK w dużych firmach.
  • Podpowiemy, jak przygotować firmę na PPK i jak sprawnie obsługiwać nowy program emerytalny z aplikacją Comarch PPK.
  • Gośćmi webinaru będą przedstawiciele AVIVA Investors Poland TFI, AXA TFI, TFI ALLIANZ Polska i Millennium TFI. Powiedzą, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze operatora PPK w firmie i jak ważane w procesie obsługi PPK są narzędzia informatyczne.

Pracownicze Plany Kapitałowe w małych i średnich firmachPracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – to wdrażany od 2019 roku, powszechny system długoterminowego oszczędzania, którego celem jest zgromadzenie środków, które pracownik będzie mógł wykorzystać po ukończeniu 60 roku życia. Program docelowo będą musiały obsługiwać wszystkie polskie firmy.

Przepisy o PPK wchodzą w życie stopniowo. Na pierwszy ogień poszły największe, zatrudniające powyżej 250 pracowników firmy – a jako ostatni nowe prawo będą musieli wdrożyć mniejsi przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

W 2020 r. PPK zaczyna obowiązywać dwie grupy firm:
•    zatrudniające od 50 do 249 pracowników,
•    zatrudniające od 20 do 49 pracowników.

W związku z pandemią koronawirusa, firmy zatrudniające od 50 do 249 pracowników, zyskały dodatkowe pół roku i obecnie obowiązujące terminy związane z wdrożeniem PPK są takie same dla średnich i małych firm:
•    umowa o zarządzanie PPK - najpóźniej do 27 października 2020 r.,
•    umowa o prowadzenie PPK - najpóźniej do 10 listopada 2020 r.

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa - wymaga szeregu działań przygotowawczych a później stałej obsługi programu. Na firmie ciąży obowiązek wyboru instytucji finansowej zarządzającej PPK i podpisania z nią umowy, prowadzenia ewidencji uczestników programu oraz składanych przez nich deklaracji, naliczania i ewidencjonowania miesięcznych składek, raportowania do instytucji finansowych.

 

Partnerzy webinaru

 

 

Webinar prowadzą:

 

Marta Krupska - Sales Manager Comarch ERP

Z branżą IT związana od początku kariery zawodowej. W firmie Comarch od 2007 roku odpowiada za sprzedaż oprogramowania dla rynku MSP. Współpracuje z kluczowymi Partnerami biznesowymi Comarch oraz nadzoruje pracę działu handlowego w regionie centralnej i północno – wschodniej Polski.

 

 

 

Piotr Pawlik - Ekspert ds. programów inwestycyjnych i emerytalnych Aviva Investors Poland TFI

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (kierunek Europeistyka) oraz podyplomowych studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencję maklera papierów wartościowych, a z rynkiem kapitałowym związany od 12 lat. W Aviva Investors od 2013 roku, odpowiada za sprzedaż produktów inwestycyjnych i programów emerytalnych, w tym PPK.

 

 

 

 

Katarzyna Dudek - Koordynator Zespołu ds. PPK w AXA TFI

 

Związana z rynkiem funduszy inwestycyjnych od 2004 r., posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i obsłudze produktów emerytalnych. Zaangażowana w projekty związane z wdrażaniem m.in. IKE, IKZE i PPK. Od 2019 r. pełni rolę Koordynatora Zespołu ds. PPK w AXA TFI odpowiedzialnego za procesy operacyjne, rozwiązania systemowe w obszarze PPK, ofertę i wsparcie merytoryczne Pracodawców.

 

 

 

Anna Bąkała – Członek Zarządu TFI Allianz Polska S.A.

Absolwentka wydziału Handlu Zagranicznego SGH i Akademii Leona Koźmińskiego. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w instytucjach rynku kapitałowego, z czego 12 lat w strukturach sprzedażowych TFI. Karierę zawodową zaczynała w Biurze Maklerskim BGK. Następnie w pracowała w PTE BIG Banku Gdańskiego, w PKO/CREDIT SUISSE TFI i w BRE Wealth Management S.A. jako Dyrektor Departamentu Zarządzania Relacjami z Klientami. Od 2010 związana jest z Grupą Allianz Polska jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu w TFI Allianz Polska S.A., powołana na stanowisko Członka Zarządu z dniem 1 stycznia 2016 roku.
 


Michał Trojanowski – Dyrektor Regionalny ds. Wsparcia Sprzedaży w Millennium TFI

Od 13 lat związany z rynkiem finansowym, doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych grupach bankowych przy pracy z Klientami detalicznymi, firmowymi i z segmentu Private Banking. Od 2018 roku zajmuje się komunikacją inwestycyjną w Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania UW z 2010 roku. Posiadacz Międzynarodowego Certyfikatu Bankowca EFCB oraz Europejskiego Doradcy Finansowego EFA EFPA nr 542.

 Partner medialny webinaru

 


 

 

Pobierz demo aplikacji Comarch PPK >>>