16 listopada 2017

Zrozum dane dotyczące Twojej firmy i podejmuj najlepsze decyzje! Comarch Business Intelligence dla Comarch ERP XL oraz Comarch ERP Altum to rozwiązanie, które pobiera dane z tych systemów i umożliwia analizę przedsiębiorstwa na ich podstawie. Poznaj możliwości modułów BI i zobacz, jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie!

Dzięki udziałowi w webinarze dowiesz się:

  • jak uzyskać odpowiedzi na pytania analityków;
  • jak narzędzie BI może wspierać rozwój Twojej firmy na każdym etapie jej działalności;
  • czym jest rozwiązanie Comarch Business Intelligence i jak wyróżnia się na tle konkurencji;
  • w jaki sposób dane z systemów Comarch ERP Altum oraz Comarch ERP XL trafiają do naszej platformy analitycznej.

Podejmuj właściwe decyzje z Business Intelligence dla Comarch ERP

 

Business Intelligence - wiedza generuje zyski!

Który produkt opłaca się sprzedawać? Czy sprzedawca wykonał założony plan? Jakie wyniki na tle innych osiągnął dany pracownik? Które wyroby generują najwięcej odpadów? Które produkty powinny być objęte promocją?

To tylko przykładowe pytania, na które odpowiedzi można zyskać dzięki zastosowaniu Comarch BI. Analizy i wypływające z nich wnioski są bezcenne na każdym poziomie zarządzania przedsiębiorstwem – rozpoczynając od działu HR, poprzez produkcję, a kończąc na sprzedaży.

Podczas webinaru pokażemy, jak w prosty i intuicyjny sposób można uzyskać dostęp do takich danych – i w jaki sposób przełoży się to na zyski dla Twojej firmy poprzez maksymalizację sprzedaży i optymalizację procesów na zapleczu.

Bądź z nami 16 listopada o godzinie 11:00 - zarejestruj się już teraz!

 

Rozwiązanie Comarch dla Twojej firmy

Podczas webinarium pokażemy krok po kroku, jak analizować raporty i dashboardy oraz jak tworzyć wlasne zestawienia. Pokażemy mechanizmy i efekty współpracy Comarch BI z Comarch ERP XL albo Comarch ERP Altum, która pozwoli Ci sprawować pełniejszą niż kiedykolwiek kontrolę nad Twoją firmą. Więcej o rozwiązaniach businness intellingence od Comarch

Podzielimy się z Tobą także naszymi planami na przyszłość, zapowiadając nowości, które szykujemy w nowej wersji naszego oprogramowania. Przypominamy: udział w webinarze jest bezpłatny!

 

Wideo

Paulina Ziarek

Paulina ZiarekComarch SA

Absolwentka kierunku Rachunkowość i Controlling na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie Konsultant Business Intelligence. Koordynuje rozwiązania chmurowe Business Intelligence, w tym nowy produkt BI Point Menadżer. Zajmuje się również konsultingiem w zakresie doboru informatycznych narzędzi analitycznych wspierających codzienną pracę działów controllingu, kadry zarządczej czy działów księgowych przedsiębiorstw.

Pytania Odpowiedzi

Czy, chcąc pokazać trend sprzedaży, mogę jednocześnie pokazać sprzedaż wartość oraz procentową zmianę z miesiąca na miesiąc?

Takiego typu raport można uzyskać poprzez użycie miary MDX, która dodatkowo liczyłaby % zmiany w trendzie sprzedaży.

Witam, mamy w chwili obecnej zainstalowany BI - proszę o informację czy da się zrobić analizę nalezności na konkretny dzień? Chodzi tutaj o wsteczne analizy.

Witam, tak jest taka możliwość, jednakże należy wtedy wybrać cały miesiąc aby dane były prawidłowe.

Witam czy testować te 30 dni może 1 użytkownik czy wielu?

Każdy nowo zarejestrowany użytkownik (czyli adres e-mail) może testować narzędzie bezpłatnie przez 30 dni.

Jaki jest koszt licencji na BI Point jeśli mamy w firmie Comarch ERP XL oraz Comarch ERP XL BI?

Comarch BI Point (zakup): cena za użytkownika nazwanego to koszt 1200zł

Czy oferujecie Państwo możliwość testowania BI Point np przez miesiąc próbny, aby firma mogła sprawdzić funkcjonalność na własnych danych, czy to narzędzie rzeczywiście jest dla niej niezbędne.

Tak, jest możliwość darmowego przetestowania narzędzia raportowego BI Point przez 30 dni za darmo. Zapraszamy do rejestracji na stronie bipoint.comarch.pl

Dziękuję serdecznie. W razie pytań/potrzeby szkolenia z BI oraz BI Point jak można skontaktować się z Państwem i jaki koszt?

W przypadku szkoleń z BI, można odnaleźć je na stronie www.comarch.pl/szkolenie, bądź też gdy obecnie nie jest planowane można kontaktować się mailowo: szkolenia@comarch.pl.

BI Point: zaprezentowane dashboardy są dostępne jako "standardowe", czy należy we własnym zakresie je stworzyć?

Standardowe raporty i dashboardy będą dostępne w Comarch BI Point od wersji 2018, która zostanie wydana do końca roku.

Próbuję dopasować wartości z raportów BI do informacji z modułu księgowego XL. Np. Naleznosci: kontrahenci i ich salda - czy istnieje mozliwość zastosowania w raporcie BI numeru konta księgowego kontrahentów czy tylko akronim/nazwa?

Tak, również dostępne jest konto księgowe wraz z poziomami kont.

Czym te pakiety się różnią?

Pod tym linkiem można znaleźć cennik Comarch ERP XL wraz z opisami różnic pomiędzy pakietami: https://www.comarch.pl/erp/xl/cennik/

Czy na analizie przedstawianych dashbordów można zestawić z soba dwa lata okres bieżący i poprzedni lub zestawienie z założonymi planami.

W przypadku dashboardów można analizować dane na wybrane przez siebie lata, np. używając wymiaru Czas Kalendarzowy na jednej z osi wykresu, można porównać między sobą poszczególne lata.

W jaki sposób wprowadzić do BI dane planowane, aby uzyskać wynik realizacji budżetu ?

Do planowania budżetu oraz wprowadzania danych planowanych, służy narzędzie Budżetowanie, dostępne w module BI. Po utworzeniu budżetu i dodaniu go do Hurtowni Danych, plany będą później dostępne w raportach BI.

Jak jest liczone wykonanie planu ?

Prosimy o przesłanie pytania do naszej Asysty Technicznej asysta_xl@comarch.pl, określenie wyliczania wymaga sprawdzenia tego skryptach.

Ale czy ta kwota 1200 pln to "licencja" bezterminowa dla 1 użytkownika? Czy jest opcja na lepszą cenę dla większej ilości użytkowników?

1200 PLN to cena bezterminowa, w kolejnych latach należy wykupić upgrade licencji zgodnie ze standardowymi % stawkami. W przypadku większej ilości użytkowników, prosimy o kontakt.

Przychód a koszty produkcyjne - co jeżeli przychód jest w 2016 grudniu a rozliczenie produkcji w styczniu 2017? jak wtedy patrzeć na takie dane? Koszty od początku roku są zawyżone ze względu na to, że powinny dotyczyć grudnia 2016.

W zależności od użytej miary czasu, można wyfiltrować dane na podstawie różnych dat znajdujących się na dokumencie np. data wystawienia, data rozliczenia itp.

Czy BI point jest dostępny w wersji angielskiej

Tak, Comarch BI Point jest dostępny w kilku wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej.

Jaka jest róznica cenowa miedzy BI, a BI Start?

"Ceny dla Comarch ERP XL
BI Start: 10.000 zł
BI pakiet pierwszy: 20.000 zł
BI pakiet drugi: 40.000 zł"

Jak wejść w te dashbordy?

Dashboardy dostępne są w Comarch BI Point. Po przejściu w nim do repozytorium, można utworzyć nowy dashboard lub przeglądać te, które już są dostępne dla danego użytkownika.

Comarch BI Point - to dodatkowy modul w Comarch ERP ALTUM? Czy jako jakieś dodatek? jezeli korzystamy z Comarch ERP ALTUM i mamy BI jak mozemy skorzystać z Comarch BI Point?

Comarch BI Point jest to dodatkowy moduł, pełniący analogiczną funkcję do BI/Raportowanie. Aby skorzystać z BI Point, należy mieć dodatkową licencję na ten moduł.

Dlaczego wtedy mam aktywne tylko "Lista raportów", a reszta - "nowy raport" itd. nie są aktywne? Mam wrazenie, ze mamy ograniczoną wersję. Jak mozemy aktywować w całości?

W zależności od uprawnień użytkownika, ma on inne uprawnienia do poszczególnych modułów. Dodatkowo po wejściu w Listę raportów i wskazaniu danego folderu, powinien aktywować się przycisk Nowy raport. Jest to związane z tym, że potrzeba najpierw wskazać lokalizację dla nowego raportu.

Witam! Dopiero zaczynamy korzystamy z Comarch ERP ALTUM. Czy dobrze rozumiem, ze modul Raportowanie u nas to jest BI?

Witam. Tak, w przypadku Comarch ERP Altum, modułem BI jest zakładka Raportowanie.

Witam, Czy istnieje możlliwość weryfikacji ofert vs. zrealizowane zamówienia? Które z nich zaowocowało finalizacją i jakich produktów dotyczyło?

Witam, w przypadku gdy dokument oferty jest powiązany spinaczem z dokumentem realizacji zamówień, powinna być możliwość ukazania ich na jednym raporcie, jednakże w takim zestawieniu dokumenty ofert bez zamówień nie byłyby ukazywane.

Czy są dostępne dane, na których można samodzielnie sprawdzić działanie BI?

Pani Jolanto, rozwiązanie BI opiera się na danych z bazy źródłowej. Jeśli chodzi o przetestowanie samego narzędzia raportowego Comarch BI Point, można skorzystać z bezpłatnego demo na stronie bipoint.comarch.pl