31 sierpnia 2017

Omnichannel oznacza pełną integrację wszystkich kanałów interakcji z klientem. To tendencja, która już teraz króluje na rynku i według której będzie się on rozwijał przez najbliższe lata.

Bądź na bieżąco z najświeższymi trendami na rynku - weź udział w webinarze!

Dzięki udziałowi w webinarze dowiesz się, jak:

  • wykorzystać Comarch WMS do obsługi procesów magazynowych,
  • optymalizować oraz automatyzować powtarzalne operacje logistyczne,
  • zarządzać i monitorować pracę na magazynie,
  • ustawić procesy logistyczne – na przykładzie firmy z branży retail,
  • łatwo dostosować aplikację logistyczną do potrzeb danej branży czy firmy,
  • sprawnie zarządzać w magazynie wysyłką zamówień pochodzących z różnych kanałów sprzedaży poprzez bezpośrednią integrację z kurierami.

Omnichannel w praktyce – Kompleksowe zarządzanie magazynem w firmie z branży retail

Wprowadzenie

Sprawna obsługa procesów magazynowych może niejednokrotnie zaważyć na sukcesie biznesowym firmy. To właśnie od odpowiedniej organizacji procesów logistycznych będzie zależeć, czy dostawa towaru zostanie sprawnie zweryfikowana i rozlokowana na magazynie, czy magazynier będzie mógł szybko i łatwo sprawdzić położenie zasobu, jego dostępność oraz ilość, a zamówienie dla Klienta zostanie sprawnie i bezbłędnie skompletowane oraz wydane kurierowi do transportu.  

Rozwiązania magazynowe dla firmy każdej wielkości i każdej branży

Comarch WMS jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym – odpowiednim dla małego, średniego albo dużego przedsiębiorstwa. Sprawna obsługa magazynu oraz kontrola nad wszystkimi procesami logistycznymi staje się już koniecznością dla wszystkich przedsiębiorców – dlatego każdy z nich odnajdzie w naszym webinarze to, czego potrzebuje. Przez cały czas jego trwania oddajemy do Twojej dyspozycji czat, za pomocą którego możesz zadać naszym specjalistom wszystkie związane z tematyką omnichannel pytania!

Patroni medialni webinaru

Wideo

Joanna Dymek

Joanna DymekComarch SA

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2012 roku związana z produkcją rozwiązań Comarch Mobile oraz Comarch WMS, najpierw jako tester, następnie jako główny projektant oraz kierownik zespołu analityków aplikacji mobilnych. Od października 2016 roku pełni funkcję Product Managera Comarch WMS – kompleksowego systemu do zarządzania logistyką magazynową,  zintegrowanego z produktami Comarch ERP.

Pytania Odpowiedzi

Po wdrożeniu WMS'a stany magazynowe w XL'u tracą generalnie znaczenie. Czy mogą być zaczytywane z WMS'a?

Stany magazynowe mogą być zaczytywane w postaci dodatkowych kolumn i pól przygotowanych w trakcie wdrożenia.

Czy w WMS jest możliwość rejestrowania i śledzenia nr seryjnych tzn. przypisywania ich do dokumentu zakupu i sprzedaży?

Jest możliwe rejestrowanie numerów seryjnych, które lądują na partiach i dostawach w systemie WMS oraz ERP.

Czy planujecie wspierac w standardzie wiecej kurierów? Przynajmniej tych najbardziej popularnych, jak np. UPS

Tak mamy takie plany w kolejnych wersjach.

Jak wyglada skanowanie półproduktów lub podzespołów w trakcie produkcji? Czy WMS w ogóle obsługuje produkcje?

Skanowanie półproduktów i podzespołów w trakcie produkcji możne być realizowane w Comarch WMS w analogiczny sposób jak w przypadku innych towarów. W Comarch WMS można realizować obsługę magazynową dla zleceń produkcyjnych, kompletacji i dekompletacji.

Czy dla wersji Mobilnej można przygotować wydruki? Czy możliwe jest wysyłanie wydruków na drukarki logistyczne obsługujące język ZPL i z nim zgodne?

1) Tak z Comarch WMS Magazynier można wywoływać wydruki. 2) W standardzie Comarch WMS Magazynier jest przygotowanych kilka wydruków na kilka różnych drukarek obsługujących języki: DPL, DP i ZPL.

Aplikacja jest instalowana na kolektorach? Jaki system operacyjny mamy na tych kolektorach?

Aplikacja jest zainstalowana na serwerze, a kolektory danych łączą się przez Pulpit zdalny (RDP). Na kolektorach nic się nie instaluje.

Rozumię , że stany magazynowe ERP XL i WMS w takim wspólnym działaniu są takie same i jednocześnie się uzupełniają.

Przy współpracy Comarch ERP XL z Comarch WMS stany magazynowe przechowywane są w Comarch WMS. W Comarch ERP XL używane są tylko stany handlowe, a stany magazynowe można podglądać z Comarch WMS (albo bezpośrednio albo z dodatkową kolumną w Comarch ERP XL).

Czy można integrować się z systemami TMS innych dostawców? Nie mam na myśli firmy kurierskiej, a firmę spedycyjną.

Integracje z systemami zewnętrznymi można przeprowadzać w trakcie wdrożenia. System jest otwarty.

Czy arkusze inwentaryzacyjne są w formie elektronicznej np. na tablecie czy są manualnie wprowadzane do arkusza wygenerowanego przez Comarch?

Proces inwentaryzacji można przeprowadzić przy użyciu: Comarch WMS Magazynier na kolektorze lub wypełniając arkusz Excell, plik .csv i .txt (eksportując go z Comarch WMS Zarządzanie i importując odczyty do Comarch WMS Zarządzanie).

Czy WMS korzysta z dodatkowych modułów - np. zamówień ?

W przypadku zamówień taka licencja jest wymagana tylko w sytuacji, w której w Comarch WMS dodawane są dokumenty Zamówień wewnętrznych. Jednakże taka licencja jest udostępniania bez dodatkowych kosztów, przy zakupie licencji Comarch WMS.

Dlaczego nośnika nie może utowrzyć magazynier bezpośrednio z kolektora?

Jak najbardziej magazynier może w każdym momencie stworzyć nowy nośnik. W trakcie webinaru pokazywane jest tylko kilka przypadków. Nie można w przeciągu tak krótkiego czasu pokazać wszystkich funkcji.

Czy WMS obsługuje przyjęcia towaru z cechą (partia dostawy, termin ważności)?

Tak.

Interface dla koordynatora magazynu jest naprawdę imponujący. A jak wygląda cześć operacyjna przeznaczona dla Magazyniera? Czy jest dostępna wersja dla kolektorów?

Tak jest dostępna. Na kolektorach danych używa się Comarch WMS Magazynier.

Czy nośniki mogą mieć termin ważności, chodzi o pojemniki na płyny - chemia?

Tak - można dodać taki dodatkowy parametr dla nośnia w jego definicji.

Gdzie ustawić priorytet w XL?

W przypadku użycia WMSa, zamiast dokumentów PM i WM wykorzystywane są dokumenty AWD i ZWM. Na tych dokumentach w Comarch ERP XL można ustawiać priorytety realizacji.

Jak magazynier może wystawić Paragon fiskalny na podstawie ZWM?

W zależności od ustawienia procesu, może być tak, że Paragon jest wystawiony wcześniej lub jest wystawiany po realizacji dyspozycji. W pierwszym przypadku mamy wydruk z drukarki fiskalnej, w drugim realizacja procesu wydania może na koniec wywołać potwierdzenie dokumentu PA w Comarch ERP XL, co może z kolei wywołać wydruk na drukarce fiskalnej.

Czy można usuwać adresy magazynowe, które mają historię?

Nie można usuwać takich adresów, ale można je dezaktywować. Taka dezaktywacja sprawia, iż taki adres nie jest dostępny dla magazynierów.

Czy możecie zarekomendować firmy zewnętrzne do przeprowadzenia inwentaryzacji na ERP XL?

My budujemy narzędzie, które pozwala przeprowadzić inwentaryzację przez firmę zewnętrzną. Nie mamy listy firm, które taką inwentaryzację przeprowadzają.