01 grudnia 2016

Eksperci Comarch i Taxpoint o nowych przepisach podatkowych

Zakres szkolenia:

 • Jednolity Plik Kontrolny – od 1 stycznia 2017 roku również dla małych i średnich firm!
 • Odwrotne obciążenie na usługi budowlane i część elektroniki  
 • Powrót sankcji VAT
 • Zmiany w zakresie deklaracji VAT
 • Nowa stawka podatku dochodowego i zmiany w zakresie podatku u źródła 
 • Kolejne planowane zmiany w podatkach 

Nowości w prawie podatkowym 2016/2017

Podczas webinaru omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z Jednolitym Plikiem Kontrolnym:

 • jakie informacje podatnik musi generować i przesyłać do Ministerstwa Finansów?
 • jakich mogą dodatkowo żądać organy kontroli podatkowej?
 • jakie kary grożą za niewypełnianie nowych obowiązków?

Doradca podatkowy Taxpoint powie, jak przygotować się na kontrole skarbowe i nowe przepisy w zakresie VAT i podatku dochodowego. 

 

Implementacja JPK w systemach Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum 

Systemy Comarch ERP są w pełni przygotowane na generowanie JPK i przesyłanie plików na bramkę Ministerstwa Finansów. Pozwalają również na sprawdzenie danych przed ich wysłaniem. 

Projektanci systemów pokażą, jak w poszczególnych systemach krok po kroku wygenerować pliki- Ewidencja zakupu i sprzedaży VAT (Rejestry VAT) i je zweryfikować. Wyjaśnią też, jak należy wprowadzać dane z dokumentów księgowych, aby pliki JPK generowały się poprawnie. 

 

Zagadnienia budzące wątpliwości interpretacyjne 

W trakcie webinaru będzie działał czat, co pozwoli Państwu na zadanie ekspertom Comarch i Taxpoint pytań. Odpowiedzi, których nie zdążymy udzielić w trakcie czatu, zostaną opublikowane na naszej stronie. 

Zapraszamy do udziału w webinarze i zadawania pytań!

 

Partnerem merytorycznym szkolenia jest firma consultingowa Taxpoint

Partnerzy medialni szkolenia 

 

 

 

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej stanowiącej kompendium wiedzy o JPK.

Wideo

11:00 - 11:20

Jednolity Plik Kontrolny – podstawowe założenia

 • czym jest Jednolity Plik Kontrolny, z jakich struktur się składa,
 • zmiany w strukturach JPK, które wchodzą w życie od 01.01.2017 r.
 • jakie podmioty i od kiedy będą objęte nowymi przepisami,
 • zasady przesyłania danych w formie JPK,  
 • doświadczenia z pierwszych miesięcy funkcjonowania JPK, wskazówki dla przedsiębiorców
 • kary grożące podatnikom za niedopełnienie obowiązków

 


11:20 - 11:50

Jak krok po kroku wygenerować pliki JPK w systemach

 • Comarch ERP XL 
 • Comarch ERP Altum 
 • Comarch ERP Optima 

Projektanci systemów Comarch ERP pokażą jak wygląda generowanie danych dla struktury Ewidencja zakupu i sprzedaży VAT. Podzielą się doświadczeniami po pierwszych miesiącach funkcjonowania JPK dla dużych firm. Przekażą też praktyczne informacje dla biur rachunkowych. 


11:50 - 12:20

Nowe zasady kontroli skarbowej i zmiany w podatkach 2016/2017 

O tym, jak będą wyglądały e-kontrole i czego Ministerstwo Finansów będzie szukało w przesyłanych przez przedsiębiorców plikach, opowie doradca podatkowy Taxpoint. Przedstawi też najważniejsze zmiany w przepisach podatkowych, które zostaną wprowadzone w najbliższym czasie. 

Najważniejsze zagadnienia tej części webinaru:

 • JPK jako narzędzie kontroli organów skarbowych,
 • odliczenie VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia w 2017 r.,
 • odwrotne obciążenie na usługach budowlanych,
 • zmiany CIT w 2017: nowa stawka 15%,
 • obniżenie limitu transakcji gotówkowych. 


12:20 - 12:35

Nie daj się zaskoczyć zmianom w prawie podatkowym!

Systemy Comach są przygotowane na JPK i inne zmiany w przepisach prawa. Wyjaśnimy jak wygląda udostępnianie nowych funkcjonalności, w tym dotyczących JPK w systemach Comarch ERP. 

Barbara Przybylska

Barbara Przybylska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na Wydziale Finanse i Bankowość. Z branżą IT związana od ponad 20 lat. Obecnie zajmuje się projektowaniem funkcjonalności dla systemu Comarch ERP XL mających na celu jego rozwój oraz dostosowanie do zmieniających się przepisów.  

Przygodę z branżą IT zaczęła od pracy w firmie CDN jako konsultant a następnie kierownik zespołu modułów finansowo – księgowych z grupy CDN Klasyka. Miała także przyjemność współuczestniczenia w pracach projektowych systemu Comarch ERP Optima. Od 14 lat  głównie związana z systemem Comarch ERP XL. Jako Dyrektor Centrum Kompetencyjnego przez sześć lat kierowała także zespołem Projektantów odpowiedzialnych za przygotowywanie projektów dla systemów Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum, Comarch ERP Retail, aplikacji mobilnych. 

Tomasz Tekieli

Tomasz Tekieli

Absolwent Wydziału Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Obecnie zajmuje się projektowaniem funkcjonalności modułu księgowość Comarch ERP XL. Specjalizuje się w rachunkowości finansowej.  Z produkcją obszarów finansowo-księgowych w Comarch ERP XL związany od 2015 roku, początkowo jako tester a następnie projektant systemu. Wcześniej zajmował się badaniem sprawozdań finansowych w jednym z krakowskich biur audytorskich. Posiada tytuł biegłego rewidenta.

Monika Litwicka

Monika Litwicka

Projektant systemów Comarch ERP. Od ponad 15 lat związana z branżą IT. Początkowo konsultant w zespole księgowym Comarch ERP Optima/Klasyka, a następnie kierowała zespołem konsultantów księgowych Comarch ERP Optima/Klasyka. Od 10 lat jest zaangażowana w międzynarodowy projekt Comarch ERP Altum, gdzie odpowiada przede wszystkim za rozwój obszarów finansowo/księgowych. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie specjalizacja rachunkowość, od wielu lat pomaga Klientom w dostosowaniu sytemu do ich potrzeb oraz wprowadza rozwiązania zgodne ze zmieniającymi się przepisami.

Wioletta Golda

Wioletta Golda

Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Zarządzania, specjalizacja Finanse i Księgowość. Z branżą IT związana od ponad 15 lat. Początkowo w firmie CDN jako konsultant w zespole księgowym Comarch ERP Optima/Klasyka, a następnie jako kierownik zespołu konsultantów księgowych Comarch ERP Optima/Klasyka. W tym czasie odpowiadała za rozwój funkcjonalny linii produktów Comarch ERP Klasyka – Księga Podatkowa i Księga Handlowa. Od 6 lat jest głównym projektantem modułów księgowych systemu Comarch ERP Optima. Pomaga Klientom i Partnerom handlowym Comarch dostosować funkcjonalność programu do zmieniających się potrzeb rynkowych oraz do zmieniających się przepisów.  

Władysław Varga

Władysław Varga

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, licencjonowany doradca podatkowy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2001 r. Autor wielu publikacji na tematy podatkowe w literaturze fachowej oraz glos do orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE, współautor komentarza do Dyrektywy VAT, twórca komentarza do Drugiej Dyrektywy Fakturowej oraz polskiego rozporządzenia o fakturach. Cytowany w szeregu orzeczeń sądów administracyjnych oraz w interpretacjach organów podatkowych.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem dochodowym od osób prawnych. Prowadzi liczne szkolenia dotyczące tematyki VAT i związanych z tym praktycznych wątpliwości i problemów w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług dla klientów m.in. z branży sprzedaży detalicznej (retail), motoryzacyjnej, informatycznej oraz logistycznej.