06 grudnia 2018

Poznaj nowoczesne, dostępne w chmurze narzędzie do mobilnego zarządzania pracownikami. Comarch HRM pozwoli Ci
m.in. na skuteczne zarządzanie czasem pracy, kwalifikacjami pracowników, urlopami, nieobecnościami i delegacjami oraz na prowadzenie elastycznego systemu oceny pracowników.

Podczas webinaru dowiesz się:

 • jak w warunkach dynamicznych zmian na rynku pozyskać i utrzymać wartościowych pracowników;
 • ile czasu i wysiłku można zaoszczędzić, eliminując tradycyjne druczki urlopowe na rzecz rozwiązań IT;
 • na przykładzie wdrożenia w CUK - jak w praktyce wygląda digitalizacja w HR;
 • jak obsługiwać aplikację Comarch HRM.

6 grudnia 2018, godzina 11:00

Podczas szkolenia dostępny będzie czat!

 

Prelegenci: 

Aleksander Rozman, dyrektor finansowy, CUK Ubezpieczenia

Krzysztof Flak, HR Partner, Comarch SA

Urszula Kozłowska,Comarch SA

 

 

 

 

 

 

 

 

O webinarze

W dobie niżu demograficznego i regularnie spadającego bezrobocia coraz trudniej o pozyskanie i utrzymanie wartościowych pracowników. O ich ostatecznych zawodowych decyzjach coraz częściej decydują detale - choćby takie, jak wygoda w przeprowadzaniu codziennych operacji w rodzaju planowania urlopów, rozliczania delegacji czy przeglądania ewidencji szkoleń. 

Tradycyjne uzupełnianie druczków urlopowych, zdobywanie podpisów i zanoszenie ich do kadr czy ręczne uzupełnianie listy obecności powoli odchodzą do lamusa. Już dzisiaj dostępne są wygodniejsze narzędzia, które znacząco podnoszą komfort codziennego funkcjonowania pracowników w strukturach Twojej firmy, a Tobie - dzięki technologii chmurowej i aplikacjom mobilnym - dają pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w HR w każdym miejscu i o każdej porze.

Podczas webinaru nie tylko opowiemy o rynkowych realiach i zaprezentujemy możliwości Comarch HRM, ale także przedstawimy perspektywę praktyka, który już pracuje z naszym systemem - o skutecznym wdrożeniu Comarch HRM w firmie CUK Ubezpieczenia opowie dyrektor finansowy Aleksander Rozman

 

Agenda

 • Krzysztof Flak, HR Partner w Comarch SA, opowie o zmianach, jakie przechodzi rynek pracy - i o tym, co muszą zrobić przedsiębiorcy, by sobie z tymi zmianami poradzić
 • Aleksander Rozman, Dyrektor Finansowy w firmie CUK Ubezpieczenia, zaprezentuje wdrożenie Comarch HRM w tej firmie;
 • Urszula Kozłowska z Comarch SA zaprezentuje najważniejsze funkcjonalności aplikacji Comarch HRM

 

Comarch HRM

Comarch HRM to dostępne w chmurze, mobilne, w pełni responsywne narzędzie, które pomoże Ci w wielu aspektach zarządzania działem HR Twojej firmy. Wśród jego funkcjonalności znajdują się:

  • lista pracowników – ewidencja umów zleceń i kwalifikacji
  • zarządzanie urlopami i nieobecnościami
  • rejestracja czasu pracy
  • plan i czas pracy
  • ewidencja i zarządzanie delegacjami
  • szkolenia
  • ocena pracownika
  • rekrutacja

Więcej o aplikacji przeczytasz tutaj.

Wideo

Pytania Odpowiedzi

A czy można pracownikowi zaplanować więcej godzin w danym miesiącu (lipiec) niż przewidziane kp i program potraktuje to jako wypełnienie normy a nie nadgodziny? Czyli dla każdego miesiąca można ustawić w programie "dowolną" normę czasu pracy dla pracownika?

Dzień dobry, zgodnie z przepisami nie można planować pracy w nadgodzinach. W przypadku jednomiesięcznych okresów rozliczeniowych norma pracownika powinna być zgodna z normą kodeksową. W przypadku dłuższych okresów rozliczeniowych można w danym miesiącu zaplanować więcej godzin pracy a w kolejnym mniej ale sumarycznie ilość zaplanowanych godzin musi być zgodna z normą kodeksową dla danego okresu rozliczeniowego. Jeśli mamy w kalendarzu ustawione rozliczanie zgodnie z normą dobową i tygodniową to zaplanowanie większej liczby godzin niż wynika to z normy kodeksowej spowoduje naliczenie dopłat do nadgodzin. W przypadku gdy rozliczamy czas pracy zgodnie z planem pracy, normą dla pracownika jest ustawiona liczba godzin w planie pracy. W takiej sytuacji zaplanowanie większej liczby godzin niż określa to kodeks pracy nie spowoduje naliczenia wynagrodzenia za nadgodziny.

Czy, jeśli w lipcu pracownik przepracował 12 godzin ponad normę a w sierpniu o 12 godzin mniej, to program potraktuje to jako nadgodziny w lipcu i "niedopracowanie" w sierpniu, czy wszystko zależy od zdefiniowanego w ERP okresu rozliczeniowego?

Dzień dobry, jeśli pracownik w jednym miesiącu przepracuje więcej niż miał zaplanowane a w kolejnym mniej to podczas naliczania wynagrodzenia w jednym miesiącu zostanie naliczone dodatkowe wynagrodzenie za pracę ponad normę a w kolejnym wynagrodzenie poniżej normy. Dopłaty do nadgodzin są uzależnione od ustawień dotyczących nadgodzin w systemie ERP.

Powiadomienia mejlowe buforowanie - kiedy można spodziewać się takiego rozwiązania które w przypadku braku działania serwera mejlowego wyśle "zaległe" mejle z powiadomieniami kiedy działanie serwera zostanie wznowione ?

Dzień dobry, nie mamy w planach wprowadzenia takiej funkcjonalności. Rozbudowalismy natomiast panel powiadomień, które widoczne są na stronie strartowej aplikacji i tam w każdej chwili Użytkownik może sprawdzić nowe powiadomienia dotyczące np. zatwierdzenia urlopu czy też delegacji.

jak zarejestrować pracownikowi w HRM odbiór dnia za nadgodziny?

Dzień dobry, aby odnotować odbiór dnia wolnego za nadgodziny należy wprowadzić odpowiednią strefę oraz oznaczenie. Szczegóły opisane są w biuletynie dotyczącym rozliczania czasu pracy: https://pomoc.comarch.pl/optima/pl/2019/index.php/dokumentacja/opt035-rozliczenie-czasu-pracy-w-modulach-placowych/

Czy modyfikując plan pracy nie będzie mieć on wpływu jeśli, kilku pracowników ma przypięty ten sam kalendarz czasu pracy w Optimie?

Dzień dobry, z poziomu aplikacji Comarch HRM modyfikujemy plan pracy dla konkretnej osoby, dlatego nawet jeśli kilka osób jest rozliczanych wg tego samego kalendarza to zmiana u jednej osoby nie wpływa na plan pracy innego pracownika.

Witam, gdzie można skonfigurować HRM aby móc zarejestrować urlop na dziecko (2 dni)

Dzień dobry, aby móc zaplanować taką nieobecność należy wcześniej dodać limit urlopu opiekuńczego w systemie ERP.

Kiedy w powiadomieniu dla pracownika będzie działała uwaga którą przełożony wpisuje przy akceptacji bądź odrzuceniu wniosku urlopowego. Tera uwagi działają tylko od pracownika do przełożonego

Dzień dobry, na ten moment nie ma takiej funkcjonalności w aplikacji Comarch HRM. Dziękujemy za zgłoszenie takiej sugestii, mamy już odnotowaną taką sugestię w naszym systemie i będziemy chcieli ją zrealizować w jednej z kolejenych wersji aplikacji Comarch HRM.

Czy jest możliwe takie ustawienie aby pracownik z danego centrum nie mógł wprowadzić urlopu, jeżeli inny pracownik z tego centrum już w tym czasie zaplanował swój?

Dzień dobry, na ten moment nie ma takiej możliwości w aplikacji Comarch HRM.

Czy jest możliwość wprowadzenia 4-miesięcznych okresów rozliczeniowych?

Dzień dobry, w Comarch HRM jest możliwość planowania czasu pracy dla pracowników, natomiast ustawienia odnośnie sposobu rozliczania nadgodzin czy długości okresu rozliczeniowego są dostępne w systemie ERP.

Czy będzie wersja programu na WindowsPhone?

Dzień dobry, nie planujemy wprowadzenia aplikacji Comarch HRM na WindowsPhone

Czy program radzi sobie z planowaniem i rozliczaniem pracy zatrudnionych pracowników medycznych na 1/2 etatu, dla których norma wynosi 7:35 dziennie?

Dzień dobry, w programie jest możliwość planowanie czasu pracy dla pracowników mających różne normy dobowe.

Jest rozliczanie delegacji?

Dzień dobry, w Comarch HRM jest możliwość planowania i zatwierdzania delegacji, natomiast rozliczanie jest wykonywane w module Kasa Bank Plus.

Nie widać tego niestety w planie pracy, że pracownik nie przebywa aktualnie w innym salonie niż swój...?

Dzień dobry, jeśli w strukturze organizacyjnej sklepy będą wprowadzone jako wydziały to w planie pracy pracownika w danym dniu można przypisać konkretny wydział. Przy takim ustawieniu z poziomu Comarch HRM mamy w planie pracy informację w jakim sklepie pracuje pracownik w danym dniu.

Czy można zaplanować nadgodziny ?

Dzień dobry, tak nadgodziny można odnotowywać w czasie pracy.

Czy planowany jest również język niemiecki?

Dzień dobry, wprowadzamy funkcjonalność wielojęzyczności do aplikacji stopniowo. Jako pierwszą wersję chcemy udostępnić wersję w jezyku angielskim a w kolejnych wersjach jak najbardziej chcemy tę funkcjonalność rozbudowywać o kolejne języki.

Co w przypadku sieci sklepów i zastępstw pracowników w innych sklepach?

Dzień dobry, prosiłabym o doprecyzowanie tego pytania. Zachęcamy do kontaktu mailowego (optima@comarch.pl) lub telefonicznego (12 681 43 00) w celu ustalenia szczegółów.

od której wersji dostępne jest wypełnienie planu urlopowego dot. opieki nad dzieckiem kp188

Dzień dobry, taką funkcjonalność udostępniliśmy w najnowszej wersji 2019.0.

Czy komunikacja pomiędzy HRM i Optima jest dwustronna? [urlop dodany w HRM jest widoczny w Optima a ten dodany w Optima widoczny w HRM]

Dzień dobry, tak dokładnie synchronizacja jest dwustronna.

Czy czytniki RCP obsługują możliwość przypisania projektu - tak jak na czasie pracy w Optimie ?

Dzień dobry, zaczytywanie czasu pracy z czytników RCP nie daje możliwości automatycznego przypisania konkretnego projektu. Po zaczytaniu czasu pracy może taki projekt przypisać poprzez edycję dnia.

Odnośnie e-Teczki to dokumenty pracownicze zawsze można udostępnić w Comarch HRM?

Dzień dobry, e-Teczka to funkcjonalność która umożliwia prowadzenie dokumentacji pracowniczej w formie elektronicznej. W związku z tym nie jest planowane udostępnienie e-Teczki w Comarch HRM, ponieważ pracodawca nie ma obowiązku przekazywania e-Teczki pracownikom. Pracownikom można natomiast udostępniać wydruki generowane z systemu ERP.

Czy funkcjonalność modułu HRM zalezy od modułu Kadry/Płace(KAdry Płace+)?

Dzień dobry, tak funkcjonalności aplikacji Comarch HRM zależą od modułu kadrowego. Możliwość zaczytywania informacji o czasie pracy pracowników z czytników RCP czy możliwość odnotowywania kilku wejść w obrębie danego dnia jest dostępna w module Płace i Kadry Plus. W przypadku współpracy modułu Płace i Kadry z Comarch HRM te funkcjonalności nie będą dostępne.

Czy wydruki, udostępnione z Comarch ERP przez kadrową np. paski wypłaty. Są dostępne tylko dla pracowników czy też dla ich przełożonych ?

Dzień dobry, udostępniane wydruki mogą być widoczne zarówno tylko dla pracowników lub też dla pracowników i ich przełożonych. Wszystko jest uzależnione od przypisanych uprawnień.

czy menadzer może zaplanowac pracownikom czas pracy, w taki sposób aby system ograniczył wybór dni wolnych, oraz nadgodzin

Dzień dobry, w przypadku jeśli użytkownik ma dostęp do planu pracy pracownika to może go dowolnie edytować. Nie ma możliwości ustawienia ograniczeń.

Czy można kierownikowi udzielić dostępu tylko do części dokumentów jego podwładnych. Np. tylko do kadrowych, nie do płacowych?

Dzień dobry, na ten moment można jedynie zablokować dostęp do wszystkich dokumentów pracowników.

Dzień dobry, w jaki sposób podziękować pracownikowi podczas zakończenia pracy?

Dzień dobry, obecnie nie ma takiej funkcjonalności w aplikacji Comarch HRM.

Czy jest nieobecność L4?

Dzień dobry, z poziomu aplikacji Comarch HRM mamy możliwość wprowadzenia tzw. e-Nieobecności, która później jest zamieniana na prawidłową nieobecność, np zwolnienie lekarskie przez pracownika działu Kadr bezpośrednio w systemie ERP.

W jakim terminie możemy się spodziewać wersji w innych językach, a przynajmniej w języku angielskim?

Dzień dobry, wersja aplikacji w języku angielskim jest planowana na początek przyszłego roku.

A co z nieobecnościami godzinowymi z poziomu HRM?

Dzień dobry, na ten moment możemy jedynie zaplanować urlop opiekuńczy na godziny. W kolejnych wersjach chcemy także umożliwić planowania urlopu wypoczynkowego na godziny.

Dzień Dobry. Kiedy będzie dostępna funkcjonalność wniosku urlopowego na godziny ?

Dzień dobry, na ten moment możemy jedynie zaplanować urlop opiekuńczy na godziny. W kolejnych wersjach chcemy także umożliwić planowania urlopu wypoczynkowego na godziny.

Czy będzie dostępna E-Kartoteka z Optimy w HRM?

Dzień dobry, e-Teczka to funkcjonalność która umożliwia prowadzenie dokumentacji pracowniczej w formie elektronicznej. W związku z tym nie jest planowane udostępnienie e-Teczki w Comarch HRM, ponieważ pracodawca nie ma obowiązku przekazywania e-Teczki pracownikom.

Gdzie można kupić aplikację HRM?

Dzień dobry, w przypadku aplikacji w chmurze można ją zamówić z poziomu systemu ERP. Natomiast jeśli chodzi o aplikację stacjonarną to zachęcamy do kontaktu z firmami partnerskimi Comarch ERP.

Czy dodane nieobecnościlub uropy są od razu zapisywane w OPTIMA, czy dopiero, kiedy kierownik przełożony zatwierdzi taki wniosek?

Dzień dobry, w przypadku gdy pracownik zaplanuje nieobecność urlop wypoczynkowy (plan), to w systemie ERP będzie widoczna również taka nieobecność. Po zaakceptowaniu nieobecności przez kierownika, nieobecność automatycznie zostanie zmieniona na standardową nieobecność urlop wypoczynkowy.

Aplikacja mobilna Comarch HRM Rozumiem, że tylko dla IOS?

Dzień dobry, na ten moment aplikacja mobilna dedykowana jest na urządzenia z systemem iOS. W planach na przyszłość mamy udostępnienie aplikacji mobilnej również na urządzenia z systemem Android.

Czy HRM działa na Mac OS?

Dzień dobry, aplikacja Comarch HRM działa na Mac OS na przeglądarce Chrome. W przyszłych wersjach planujemy wsparcie również na najnowszej wersji Safari.

Czy aplikacja HRM na telefon jest na system android?

Dzień dobry, na ten moment aplikacja mobilna dedykowana jest na urządzenia z systemem iOS. W planach na przyszłość mamy udostępnienie aplikacji mobilnej również na urządzenia z systemem Android.