06 września 2018

Comarch BI Point Menadżer to nowoczesne rozwiązanie analityczne dla użytkowników Comarch ERP Optima. Zebraliśmy opinie dotyczące naszego narzędzia i na ich podstawie wprowadziliśmy zestaw nowych funkcjonalności – tak, aby jak najlepiej odpowiadało ono potrzebom naszych klientów. Zarejestruj się na webinar! 

Podczas webinaru dowiesz się:

 • czym charakteryzuje się Comarch BI Point Menadżer oraz jakie niesie korzyści dla biur rachunkowych, ich klientów i zwykłych przedsiębiorstw
 • jak krok po kroku wdrożyć i skonfigurować rozwiązanie
 • jak korzystać z dostępnych analiz oraz jak tworzyć swoje własne zestawienia
 • jak wymieniać się informacjami z innymi użytkownikami platformy
 • co nowego niosą ze sobą zmiany w zakładce administracji
 • jakie nowe raporty pojawiły się w narzędziu

6 września 2018, godzina 11:00
Podczas szkolenia dostępny będzie czat!

Prelegenci:

Paulina Ziarek, Business Intelligence Consultant, Comarch SA

 

 

 

Dla kogo? 

Jeśli posiadasz system Comarch ERP Optima/Comarch ERP Optima BR i chcesz wykorzystywać zawarte w nim informacje w 100% dzięki modułowi klasy Business Intelligence, ten webinar jest właśnie dla Ciebie!

Jeśli dotąd nie korzystałeś z Comarch BI Point Menadżer, podczas webinaru dowiesz się, jakie możliwości zyskasz dzięki niemu. Jeśli natomiast korzystasz już z rozwiązania, to podpowiemy Ci, jak jeszcze lepiej wykorzystywać jego możliwości oraz jakie nowe funkcjonalności oddajemy do Twojej dyspozycji.

 

Comarch BI Point Menadżer 2.0 – nowości

Oto lista najważniejszych zmian, które ukazały się w najnowszej wersji rozwiązania i będą zaprezentowane podczas webinarium:

Nowy zestaw raportów

 • wielkość podatków pozostałych do zapłaty
 • wielkość wpłaconych zaliczek na podatki
 • terminy płatności składek ZUS
 • pozostałe do zapłaty przez Klienta należności względem biura rachunkowego
 • dane adresowe i personalne pracowników
 • dane pochodzące z Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów
 • terminy upływu badań pracowników oraz ich uprawnień
 • wykaz samochodów firmowych
 • pozycje znajdujących się w zestawieniach księgowych (m.in. bilansie oraz rachunku zysków i strat)

Zmiany w obszarze administracji

 • dla przedsiębiorców: możliwość dostępu dla więcej niż jednego użytkownika, a w przypadku spółki możliwość wglądu do kilku różnych baz danych
 • dla biur rachunkowych: możliwość dostępu również dla pracowników biura

Nowy moduł - komentarze

 •  jak wymieniać się informacjami z innymi użytkownikami platformy?

 

Wideo

Pytania Odpowiedzi

Jaka jest cena BIPM?

Cena za BIPM to 139 zł + VAT miesięcznie za 5 użytkowników (nieposiadających możliwości edycji raportów i dashboardów) oraz 1 konto administracyjne (które może zarówno przeglądać jak i tworzyć zestawienia a także udostępniać je innym użytkownikom). Każdy kolejny użytkownik to koszt 19 zł + VAT miesięcznie.

139 zł w przypadku biura rachunkowego to cena za ile baz Klientów?

Jest to cena za 6 kont użytkowników. W ramach tych kont musi istnieć jedno konto administracyjne dla Biura Rachunkowego, więc maksymalnie można dodać 5 klientów. Konta można dowolnie rozdzielać między klientów, więc może być 5 klientów po jednym użytkowniku. Lub jeden klient z 5 użytkownikami.

Czy indywidualnie można wykupić dostęp do BIPM?

Jeśli jesteśmy zwykłą firmą (nie BR) korzystającą z Optimy to możemy korzystać z dostępu do BI Point Menadżera w takim samym zakresie jak w przypadku Biur Rachunkowych. W tym wypadku dostęp wykupujemy indywidualnie. Nie ma również możliwości wykupienia dostępu do narzędzia za pośrednictwem Partnera - użytkownicy dokonują płatności samodzielnie z poziomu platformy.

Czy przewidujecie raport Przepływy finansowe?

Można stworzyć taki raport na podstawie zestawień księgowych, ale najpierw trzeba je zdefiniować.

Czy mamy raport z analizą kosztów po piątkach (wg miejsc powstawania MPK)?

Takiego raportu w predefiniowanych na dziś nie ma, ale użytkownik ma możliwość budowania własnych raportów. Jeśli jest odpowiednia konfiguracja i dane po stronie ERP Optima, to będzie możliwe zbudowanie takiego raportu po stronie BI Point Menadżer.

Czy dowolne zestawienie księgowe zdefiniowane w optimie możemy udostępnić w BIPM?

Tak, wszystkie zestawienia wyliczone w Optimie są synchronizowane do BIPM.

Rozumiem, że klienci biura musza mieć równiez optimę tak? Czy wystarczy, że ja jako biuro korzystam z Optimy?

Tak, klienci nie muszą mieć Optimy, ale Biuro Rachunkowe musi prowadzić księgowość klienta w Optimie i synchronizować jego dane.

Po jakim czasie od dokonania wpisu w bazie lokalnej będą dostępne te dane BI Point ?

Aktualizacja danych w BI Point zależy od konfiguracji harmonogramów synchronizacji w Comarch Data Extractor

Jaka korzyść jest z zakupu stacjonarnych Analiz BI oraz BIPM? Czy nie lepiej zakupić BIPM?

Analizy BI i BI Point Menadżer to dwa różne narzędzia. Mogą one być używane równoległe oraz niezależnie od siebie w zależności od potrzeb klienta. Każde z nich posiada inne funckjonalności, w przypadku Analiz BI instalujemy je na własnych serwerach oraz możemy np. tworzyć swoje własne zapytania. BI Point Menadżer umożliwia dostęp przez przeglądarkę inernetową, a dane firmy są przesyłane do chmury obliczeniowej. Możemy z niego korzystać również mobilnie. Dodatkowo umożliwia on m.in. tworzenie własnych kokpitów menadżerskich (dashboardów) w ramach których znajduje się wiele form wizualizacji danych.

Czy dostępność opracowania w formie bezpłatje na 30 stanowisk będzie tylko 6 miesięcy?

Usługa w formie bezpłatnego demo jest dostępna przez 30 dni dla 6 użytkowników w tym obowiązkowe jedno konto administracyjne.

Konta wykupuje kolejne firmy ? Biuro Rachunkowe czy klient biura?

W przypadku Biura Rachunkowego, to biuro wykupuje dostęp do BI Point Menadżera dla swoich klientów.

W analizach BI tworzymy raporty. W BIPM też tworzymy raporty. Czy imo, że są to rózne narzędzia to raporty mogą być takie same?

Prosta odpowiedź brzmi tak, można stworzyć taki sam raport w Analizach BI i BIPM. Różnice tkwią oczywiście w szczegółach. Obie aplikacje mają kilka różnic funkcjonalnych, np. w Analizach BI można napisać własne zapytanie do raportu, a w BIPM można stworzyć dashboard łączący z różnych obszarów.

I pytanie o Analizy BI - też są przecież w ERP XT - czy tu jest jakieś podobieństwo?

BI Point Menadżer to inne narzędzia niż Analizy BI. W ramach BI Point Menadżera możemy korzystać z dostępu do naszych danych przez przeglądarkę internetową a także tworzyć na ich podstawie kokpity menadżerskie posiadające wiele wizualizacji danych (lub korzystać z tych predefiniowanych). Z narzędzia tego możemy korzystać również na tabletach czy smartfonach.

Czy w tym narzędziu mogę tworzyć raporty z bazy znajdujacej się na moim komputerze?

BIPM działa w ten sposób, że dane z bazy lokalnej, są wysyłane cyklicznie na serwery Comarch i raportowanie odbywa się na tych przesłanych danych. Więc tak, można raportować z danych znajdujących się na lokalnej bazie, ale nie odbywa się to w czasie rzeczywistym jak to ma miejsce w przypadku Analiz BI. W odróżnieniu do Analiz BI w przypadku BIPM nie ma możliwości pisania swoich zapytań do raportów. Można korzystać z gotowego zestawu miar i wymiarów.

Czy BIPM obsługuje też COMARCH ERP XL?

BI Point Menadżer nie obsługuje Comarch ERP XL, tylko Comarch ERP Optima

Dzien dobry, czy w BI Point dostępna jest wielopoziomość, tj po kliknięciu na miarę, można rozwijać o dalsze szczegóły?

Dzień dobry, To zależy od konstrukcji raportu/dashboardu. Raporty można budować tak, że rozwijanie kolejnych poziomów, będzie pokazywało bardziej szczegółowe informacje. Również dashboardy można skonstruować tak, żeby po kliknięciu w jeden element dashboardu przejść do innego dashboardu/raportu prezentującego bardziej szczegółowe informacje.

Czy oprogramowanie to działa ze stacjonarną Optimą?

Tak, oprogramowanie BI Point Menadżer działa zarówno ze stacjonarną Optimą jak i z tą w wersji ASP (w tym wypadku nie instalujemy narzędzia Data Extractor)

Czyli, gdy ktoś ma Analizy BI to potem może mieć BI Poin menedżer sam, bez analiz?

"Z BI Point Menadżera możemy korzystać również wtedy gdy nie posiadamy Analiz BI.
Gdy jednak jesteśmy użytkownikiem Analiz BI otrzymujemy promocyjną cenę 99zł + VAT miesięcznie."

Czy BI Point Manager jest też przy wersji zainstalowanej u mnie na serwerze?

BI Point Menadżer jest dostępny tylko w wersji chmurowej.

Czy Analizy BI i BI Point menadżer to to samo narzędzie?

Nie, Analizy BI to aplikacja desktopowa, będąca integralną częścią systemu Comarch ERP Optima. BI Point Menadżer to narzędzie uzupełniające, działające w chmurze.