28 listopada 2019

Aplikacja Comarch PPK przeznaczona jest do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Jest ściśle zintegrowana z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może działać także samodzielnie.

 

 

Podczas webinaru poznasz funkcjonalności aplikacji Comarch PPK:

  • ewidencja uczestników programu PPK
  • rejestr deklarowanych procentowych składek członkowskich dla PPK
  • rejestr wystąpień i przystąpień pracowników do PPK
  • naliczanie i ewidencja miesięcznych składek
  • generowanie plików zgłoszeniowych, wyrejestrowujących, aktualizujących dane dla instytucji finansowych
  • generowanie plików o składkach na PPK i korektach dla instytucji finansowych

Przedstawiciel Allianz omówi wymianę danych pomiędzy aplikacją a TFI oraz ofertę Allianz w obszarze obsługi PPK.

Wideo

28 listopada 2019, godzina 11:00

Podczas szkolenia dostępny będzie czat!

 

Pracownicze Plany Kapitałowe - nowe obowiązki dla firm

 

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – to nowy powszechny system długoterminowego oszczędzania, którego celem jest zgromadzenie środków, które pracownik będzie mógł wykorzystać po ukończeniu 60 roku życia. Program docelowo będą musiały obsługiwać wszystkie polskie firmy.


Przepisy o PPK będą wchodzić w życie stopniowo. Na pierwszy ogień pójdą największe, zatrudniające powyżej 250 pracowników firmy – a jako ostatni nowe prawo będą musieli wdrożyć mniejsi przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa - będzie wymagało podjęcia szeregu działań przygotowawczych a później stałej obsługi programu. Na firmie ciąży obowiązek wyboru instytucji finansowej zarządzającej PPK i podpisania z nią umowy, prowadzenia ewidencji uczestników programu oraz składanych przez nich deklaracji, naliczania i ewidencjonowania miesięcznych składek, raportowania do instytucji finansowych.

Zakres funkcjonalny aplikacji Comarch PPK obejmuje wszystkie wymagane prawem obowiązki przedsiębiorstw związane z obsługą nowego programu emerytalnego, co zaprezentujemy Państwu w trakcie webinaru.

 

Szkolenie poprowadzą:

 

Magdalena Pacan - Projektant Comarch ERP Optima

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2012 roku związana z produkcją systemów Comarch ERP Optima, Comarch ERP Klasyka oraz Comarch HRM. Obecnie pełni funkcję projektanta modułu kadrowo-płacowego Comarch ERP Optima.

 

 

 

 

Rafał Szwabo - Dyrektor ds. Planów Emerytalnych TFI Allianz Polska SA

Jest odpowiedzialny za rozwój i sprzedaż kompleksowej oferty produktów emerytalnych dla pracowników i uczestników indywidualnych, specjalizuje się m.in. w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Posiada rozległe doświadczenie w kontaktach z pracodawcami, co pozwala mu na znalezienie najlepszych rozwiązań dopasowanych do potrzeb klienta. Zajmuje się również wdrażaniem rozwiązań emerytalnych regulowanych przepisami ustawy oraz rozwiązań dedykowanych, opracowanych wg. indywidualnych wymogów pracodawców. Prowadzi szkolenia z zakresu PPK oraz pomocy w doborze najefektywniejszego programu emerytalnego.Patronat medialny webinaru

 

 

Pobierz demo aplikacji PPK >>>