22 stycznia 2018

Od początku nowego roku mikroprzedsiębiorcy są zobowiązani do rozliczania się przy pomocy Jednolitego Pliku Kontrolnego. Weź udział w webinarze i dowiedz się, w jaki sposób poprawnie wypełniać nowe obowiązki!

Dzięki udziałowi w webinarze dowiesz się:

 • czym jest i z czego się składa Jednolity Plik Kontrolny,
 • kogo i od kiedy dotyczy oraz co grozi za niewysłanie pliku JPK,
 • jak przygotować się do wygenerowania i przesłania JPK,
 • jakie inne zmiany w przepisach powitają przedsiębiorców w nowym roku.

Przygotuj mikroprzedsiębiorstwo na JPK i pozostałe zmiany w przepisach w 2018

Wprowadzenie

Od stycznia 2018 roku przepisy nakładają na mikroprzedsiębiorców obowiązek przekazywania organom kontroli skarbowej szczegółowych danych podatkowych. Informacje te muszą być generowane i przesyłane w wersji elektronicznej – w ściśle określonym schemacie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Wiąże się to z koniecznością dostosowania systemów informatycznych przedsiębiorstw.

Podczas webinaru pomożemy Ci przygotować się do tej zmiany. Opowiemy między innymi o tym, w jaki sposób przy pomocy Comarch ERP XT albo Comarch ERP Optima automatycznie wygenerować JPK i przesłać go do Ministerstwa Finansów drogą elektroniczną.

Webinar rozpocznie się 22 stycznia o godzinie 11:00 - w jego trakcie dostępny będzie czat, w ramach którego nasi konsultanci udzielą odpowiedzi na wszystkie związane z tematyką pytania.

Comarch ERP XT i Comarch ERP Optima - systemy do zarządzania dla małych i mikroprzedsiębiorstw

Comarch ERP XT to nowoczesny program wspomagający pracę jednoosobowych i małych firm. Jest to prosta w użytkowaniu aplikacja służąca do fakturowania, obsługi magazynu, prowadzenia prostej księgowości oraz własnego sklepu internetowego. Program dostępny jest przez przeglądarkę internetową oraz aplikacje mobilne na platformy Android i iOS. W rozwiązaniu największy nacisk położono na bezpieczeństwo danych, wygodę pracy i intuicyjne działanie. 

Comarch ERP Optima to najpopularniejszy w Polsce program stworzony dla małych i średnich firm z każdej branży. Dzięki wbudowanym rozwiązaniom jest najchętniej wybieranym oprogramowaniem wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych.

Oba programy zapewniają Ci pełną obsługę JPK - podczas webinaru pomożemy Ci zdecydować, który z nich będzie lepiej odpowiadał Twojemu trybowi pracy i specyfice Twojej firmy.

Zmiany w przepisach

JPK to jednak nie wszystko, co czeka przedsiębiorców w 2018 roku. Zmiany w VAT i CIT, split payment - to także zagadnienia, którym należy poświęcić stosowną uwagę. Eksperci Comarch i biura rachunkowego Taxpoint opowiedzą, co zrobić, aby przygotować się na nadchodzące nowinki.

 

Wideo

Sylwia Wasiak

Sylwia WasiakComarch SA

Absolwentka międzywydziałowych studiów Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2008 roku zawodowo zajmuje się budowaniem relacji w branży teleinformatycznej- początkowo w polskim oddziale NEC Eastern Europe, następnie w pionie Klientów Kluczowych Telekomunikacji Polskiej i Orange. Od dwóch lat odpowiada za utrzymanie i rozbudowę Sieci Partnerskiej Comarch na Mazowszu.

Wioletta Golda

Wioletta GoldaComarch SA

Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Zarządzania, specjalizacja Finanse i Księgowość. Z branżą IT związana od ponad 17 lat. Początkowo w firmie CDN jako konsultant w zespole księgowym Comarch ERP Optima/Klasyka, a następnie jako kierownik zespołu konsultantów księgowych Comarch ERP Optima/Klasyka. W tym czasie odpowiadała za rozwój funkcjonalny linii produktów Comarch ERP Klasyka – Księga Podatkowa i Księga Handlowa. Od 8 lat jest głównym projektantem modułów księgowych systemu Comarch ERP Optima. Pomaga Klientom i Partnerom handlowym Comarch dostosować funkcjonalność programu do zmieniających się potrzeb rynkowych oraz do zmieniających się przepisów.

Władysław Varga

Władysław VargaTax Partner w Taxpoint sp. z o.o., spółce doradztwa podatkowego

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, licencjonowany doradca podatkowy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2001 r. Autor wielu publikacji na tematy podatkowe w literaturze fachowej oraz glos do orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE, współautor komentarza do Dyrektywy VAT oraz twórca komentarza do Drugiej Dyrektywy Fakturowej. Cytowany w szeregu orzeczeń sądów administracyjnych oraz w interpretacjach organów podatkowych.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem dochodowym od osób prawnych. Odnosi liczne sukcesy reprezentując podatników w postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych. Wygrywał dla klientów sprawy również w Trybunale Sprawiedliwości UE, doprowadzając do zmiany praktyki polskich organów podatkowych. Prowadzi liczne szkolenia dotyczące tematyki VAT i związanych z tym praktycznych wątpliwości i problemów w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług dla klientów m.in. z branży sprzedaży detalicznej (retail), motoryzacyjnej oraz informatycznej.

11:00 Część pierwsza

1. Sylwia Wasiak, Comarch SA

Powitanie

2. Władysław Varga, Taxpoint

Jednolity Plik Kontrolny – najważniejsze informacje

 • Czym jest, kto i od kiedy musi tworzyć i składać Jednolity Plik Kontrolny?
 • Kim są mikroprzedsiębiorcy i jakie obowiązki będą ich dotyczyć od 2018 roku?
 • Jakie konsekwencje grożą za niewywiązanie się z obowiązków podatkowych?
11:15 Część druga

1. Sylwia Wasiak, Comarch SA

Systemy Comarch ERP gotowe na JPK

 • Comarch ERP Optima a Comarch ERP XT – który program odpowiada lepiej specyfice Twojej firmy?
 • Wersja chmurowa i wersja stacjonarna – poznaj zalety obu rozwiązań!

2. Wioletta Golda, Comarch SA

Jednolity Plik Kontrolny w praktyce

 • Mali i średni przedsiębiorcy już debiutowali – na co warto zwrócić uwagę przy tworzeniu JPK?
 • Krok po kroku: jak poprawnie wygenerować i wysłać JPK przy pomocy systemów Comarch ERP
 • Jednolity Plik Kontrolny a biura rachunkowe – jak wykorzystać nowy obowiązek do pozyskania nowych klientów?
11:40 Część trzecia

1. Władysław Varga, Taxpoint

Nie tylko JPK – pozostałe zmiany w przepisach w 2018 roku

 • Split payment – mechanizm podzielonej płatności w VAT
 • Nowe orzecznictwo VAT
 • Podwyższenie progu dla jednorazowej amortyzacji w CIT i w PIT
 • Limitowanie kosztów doradztwa i należności licencyjnych w CIT
 • Wprowadzenie źródeł przychodów w CIT.

2. Sylwia Wasiak, Comarch SA

Podsumowanie

') //]]>