26 lutego 2020

Aplikacja Comarch PPK przeznaczona jest do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Jest ściśle zintegrowana z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może działać także samodzielnie.

 

 

Podczas webinaru poznasz funkcjonalności aplikacji Comarch PPK:

  • ewidencja uczestników programu PPK
  • rejestr deklarowanych procentowych składek członkowskich dla PPK
  • rejestr wystąpień i przystąpień pracowników do PPK
  • naliczanie i ewidencja miesięcznych składek
  • generowanie plików zgłoszeniowych, wyrejestrowujących, aktualizujących dane dla instytucji finansowych
  • generowanie plików o składkach na PPK i korektach dla instytucji finansowych

Przedstawiciel Millennium TFI omówi najważniejsze zagadnienia związane z wyborem i wdrożeniem  PPK w firmie oraz korzyści wynikające z integracji systemu ERP i najważniejsze elementy oferty Towarzystwa.

Wideo

Pobierz demo aplikacji Comarch PPK >>>


Pracownicze Plany Kapitałowe - nowe obowiązki dla firm

 

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – to nowy powszechny system długoterminowego oszczędzania, którego celem jest zgromadzenie środków, które pracownik będzie mógł wykorzystać po ukończeniu 60 roku życia. Program docelowo będą musiały obsługiwać wszystkie polskie firmy.


Przepisy o PPK będą wchodzić w życie stopniowo. Na pierwszy ogień pójdą największe, zatrudniające powyżej 250 pracowników firmy – a jako ostatni nowe prawo będą musieli wdrożyć mniejsi przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

W 2020 r. PPK zaczyna obowiązywać dwie grupy firm:

  • od 1 stycznia zatrudniające od 50 do 249 pracowników,
  • od 1 lipca zatrudniajace od 20 do 49 pracowników.


Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa - będzie wymagało podjęcia szeregu działań przygotowawczych a później stałej obsługi programu. Na firmie ciąży obowiązek wyboru instytucji finansowej zarządzającej PPK i podpisania z nią umowy, prowadzenia ewidencji uczestników programu oraz składanych przez nich deklaracji, naliczania i ewidencjonowania miesięcznych składek, raportowania do instytucji finansowych.

Zakres funkcjonalny aplikacji Comarch PPK obejmuje wszystkie wymagane prawem obowiązki przedsiębiorstw związane z obsługą nowego programu emerytalnego, co zaprezentujemy Państwu w trakcie webinaru.

 

Z Comarch PPK korzystają:

logotypy-ppk

Szkolenie prowadzą:

 

Urszula Kozłowska - Ekspert ds. kadr i płac systemu Comarch ERP Optima

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na kierunku Informatyka i Ekonometria. Pracę w firmie Comarch rozpoczęła w 2010 roku. Obecnie zajmuje się wsparciem merytorycznym Klientów oraz Partnerów w obrębie modułu Płace i Kadry systemu Comarch ERP Optima, a także aplikacji Comarch HRM. Odpowiada również za przygotowywanie i prowadzenie szkoleń zewnętrznych, webinarów oraz występuje na konferencjach z zakresu tej tematyki.

 

 

Krzysztof Kamiński, CFA Millennium TFI SA

Jest doświadczonym managerem z branży finansowej z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze funduszy inwestycyjnych. Członek CFA Institute od 2009 roku, od 2012 roku posiadający tytuł CFA Charterholder. Od 2013 r. pełni funkcję Członka Zarządu Millennium Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.

 Patronat medialny webinaru